Министрлыкта хезмәт хакы буенча бурычларны кайтару мәсьәләләре буенча фикер алыштылар

2017 елның 23 октябре, дүшәмбе

Бүген Министрлыкта өчьяклы Республика комиссиясе каршындагы хезмәт хакы түләү, халыкның кереме һәм тормыш дәрәҗәсе буенча Координация советының чираттагы утырышы узды.

Утырышта Татарстан Республикасы Прокуратурасы, Татарстан Республикасы министрлыклары, Россия Федерациясе Татарстан Республикасы буенча Пенсия фонды бүлекчәсе, Россия Федерациясе социаль иминият фонды, Татарстан Республикасы буенча салым хезмәте Федераль идарәсе, профсоюзлар һәм эш бирүчеләр берләшмәләре вәкилләре катнашты.

Координация советы утырышында хезмәт хакы түләү буенча бурычлар, үз эшчәнлеген авыл хуҗалыгы, төзелеш, җитештерү өлкәсендә алып барган Казан шәһәре, Әлмәт, Лениногорск, Түбән Кама һәм Саба районнарының җиде предприятиесенең салым түләүләрен түләү мәсьәләләре каралды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: