февраль, 2017 ел
сишәмбе

Оешма һәм предприятиеләр хезмәткәрләренең күп санлы мөрәҗәгатенә җавап итеп Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы хәбәр итә.

Зәй районының 7 нче гомумбелем бирү мәктәбендә башлангыч сыйныф укучылары өчен һөнәрләр ярминкәсе оештырылды. Әлеге чараның максаты булып укучыларга һөнәрләр төрлелеге турында мәгълүмат җиткерү торды.

Бүген Әлки өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында "Бәрмәнчек" халыкара конкурслар лауреаты фольклор ансамбле хәйрия концерты белән чыгыш ясады.

“Бергә булдырачакбыз” проекты кысаларында Аксубай “Хыял” балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында "Селфи" дип исемләнгән фототүгәрәк гамәлгә кертелде.

2017 елның башыннан ук Бөгелмә “Ялкын” балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында “Бергә булдырачакбыз” проекты тормышка ашырылып килә.

Шушы көннәрдә Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге белгечләре Әлфия Низамова һәм Ольга Комиссарова Шәһәр музее хезмәткәрләре белән берлектә күгәрченнәр һәм йорт куяннарының күчмә күргәзмәсенә экскурсия оештыра.

2 нче февральдән алып 6 нчы февральгә кадәр Бөгелмә халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә мәктәп укучылары өчен сыйныфтан тыш дәрес узды.

Шушы көннәрдә Менделеевск "Өмет Яры" халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең социаль-тернәкләндерү бүлекчәсе белгечләре ветераннар өчен видеопрезентация күрсәтте.

Шатлык приютында “Чәчәкләр һәм хисләр дөньясы” проекты тормышка ашырыла.

Шушы көннәрдә Яр Чаллы "Асылташ" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләр өчен һөнәри юнәлеш бирү юнәлешендәге экскурсия оештырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: