март, 2017 ел
пәнҗешәмбе

ТР хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова "Россия 24" телеканалының "Фикер" программасында чыгыш ясады.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Кама Тамагы "Богородский рай" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең социаль-тернәкләндерү бүлекчәсендә “Юл кагыйдәләре” дип исемләнгән чара узды.

Бүген Чистай "Юлдаш" өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты карамагындагылар Яуширмә авылы тарихи-мемориаль һәм этнография комплексында булдылар.

Шулай итеп, Менделеевск "Өмет Яры" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә "Весточка" дип исемләнгән акция узды. әлеге акция кысаларында үзәк белгечләре бәйрәм открыткалары ясап, почта аша үзәк карамагындагы хатын-кызларга җибәрде.

Яр Чаллы "Асылташ" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләр "Динамо" оештырган чаңгы ярышларында катнашты.

"Торак 2017" операциясе кысаларында Кукмара "Тылсым" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә Балтач һәм Кукмара районнары буенча надзор һәм профилактик эшләр бүлеге башлыгы Нурфат Яппаров янгынга каршы пропаганда алып бару тәртибе буенча дәрес үткәрде.

Чистай психоневрология интернатында Казан шәһәре иҗади яшьләр десанты булып кайтты.

Һәр ел саен Яр Чаллы шәһәре буенча Россия эчке эшләр министрлыгының идарәсе "Асылташ" балалар һәм яшүсмерләр өчен приютында тәрбияләнүчеләрне спорт бәйрәмнәренә чакырды.

Алабуга "Яңа йорт" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләргә һөнәри юнәлеш бирүгә зур игътибар бирелә. “Бергә булдырачакбыз” Республика проекты кысаларында халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белән берлектә һөнәри юнәлеш бирүче чаралар оештырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: