март, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Шушы көннәрдә Казан шәһәренең Мәскәү районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә вакантлы эш урыннары ярминкәсе узды.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Мамадыш халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә эшсез гражданнарга психологик ярдәм күрсәтү буенча дәрес узды.

Кичә Әлмәт халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгече "Ак Барс Банк" ҖАҖ филиалы штат кыскартылу сәбәпле эштән азат ителүче хезмәткәрләр белән очрашу үткәрде.

Кукмара "Шәфкать" мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә ай саен инвалид балаларның ата-аналары өчен мастер-класслар уза.

Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге базасында муниципаль социаль-тернәкләндерү консилиумының утырышы узды.

Менделеевск "Өмет Яры" халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге белгечләре "Чәчәкләр калейдоскобы" проектының беренче этабын гамәлгә ашыруга керештеләр.

Кукмара "Тылсым" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең өйдә социаль хезмәт күрсәтү бүлеге белгечләре Манзарас авылында яшәүче Дания Сафинаның йортына барды.

Өлкән яшьтә дөрес туклану турында Минзәлә халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә "Сәламәтлек" клубының чираттагы очрашуында сөйләшенде.

Шушы көннәрдә Менделеевск "Өмет Яры" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә "Язгы матурлык" дип исемләнгән чара узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: