апрель, 2017 ел
дүшәмбе

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Яр Чаллы "Ышаныч" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлегендә түгәрәк өстәл утырышы узды.

Бүген Министрлыкта видеоконференция режимында чираттагы киңәшмә узды. Биредә министрлык карамагындагы учреждениеләрнең, социаль яклау бүлекләренең җитәкчеләре катнашты.

Бөтендөнья сәламәтлек көне алдыннан Алабуга “Астра” мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге хезмәткәрләре балалар белән саф һавада иртәнге зарядка ясады.

Чистай "Юлдаш" өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында сәламәтлек көненә багышланган чаралар узды.

Эшкә урнашуда ярдәм күрсәтү максатыннан Әлмәт халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә эшсез гражданнарны төрле белгечлекләргә өйрәтәләр.

Бүген Кама Тамагы "Богородский рай" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә социаль тернәкләндерү бүлекчәсенең хезмәт буенча инструкторы Әлфия Гимадеева социаль хезмәт алучылар өчен күңел ачу чарасы үткәрде.

Идел Буе федераль округында  Россия Федерациясе Президентының вәкаләтле вәкиле боерыгы нигезендә Чистай "Юлдаш" өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорт белгечләре тарафыннан кадет корпусына туплау турында мәгълүмати очрашу үткәрелде.

Бөгелмә "Ялкын" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләр патруль-пост хезмәте хезмәткәрләре һәм волонтерлар белән бергә сыерчык оясы ясады.

2017 елның 6 апрелендә Яр Чаллы шәһәре Тынычлык проспекты 87/22  йорт адресы буенча КАМАЗ мәдәният сараенда халыкны эш белән тәэмин итү үзәге шәһәркүләм буш эш урыннары ярминкәсе үткәрәчәк. Чара сәгать 10да башланачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: