апрель, 2017 ел
дүшәмбе

Шулай итеп, "Язгы игелеклек атнасы" иреклеләр акциясе кысаларында Минзәлә өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында яшәүчеләр һәм хезмәткәрләр территорияләрен чүп-чардан җыештырды, "Хәтер аллеясы"н төзекләндерделәр. Шулай ук Минзәлә медицина училищесы студентлары Бөек Ватан сугышы ветераннары янына барып, күчтәнәчләр, бүләкләр тапшырдылар.

2017 нче елны 16 нчы апрелендә “Наз” үзәге  социаль педагогы, “Волонтер” үзәге куратор ярдәмчесе Наталья Закирова һәм активистлар тарафыннан “Сәламәтлек марафоны” дип исемләнгән акция уздырылды.

2017 елның 26 апрель көнендә Татарстан Республикасы Дәүләт Советының хатын-кыз депутатлары "Мәрхәмәт-Милосердие” берләшмәсе Татарстан Республикасында кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкиле белән берлектә "Хатын-кыз игътибары" беренче кайнар линиясе оештыра.

Зәй "Шатлык" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге хезмәткәрләре "Язгы игелек атнасы"н Бөек Ватан сугышы ветераннарына социаль ярдәм күрсәтүдән башлап җибәрде.

Гражданлык позициясе формалаштыру, җәмгыятьтә мәрхәмәтлек таныту һәм иреклеләр хәрәкәтенең яңа идеяләрен этәрү максатыннан Тукай районында "Язгы игелек атнасы – игелекле эшләр эстафетасы" старт алды.

"Язгы игелек атнасы – игелекле эшләр эстафетасы" акциясе кысаларында Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге белгечләре Олеся Зюмова һәм Инна Гатина өлкәннәрнең фатирларын җыештырды.

«Язгы игелек атнасы» акциясе кысаларында 17 нче апрель көнне социаль тернәкләндерү үзәгендә мәдәният хезмәткәрләре тарафанннан хәйрия концерты оештырылды.

"Язгы игелек атнасы – игелекле эшләр эстафетасы" акциясе кысаларында Кукмара "Тылсым" халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгечләре ялгыз яшәүче ветераннар һәм Бөек Ватан сугышында катнашучылар Риза Галина һәм Касим Дәүләтов янына бардылар.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Кукмара “Рассвет” халыкка социаль ярдәм күрсәтү үзәге белгечләре Кукмара муниципаль район шифаханасендә йөкле хатын-кызлар белән очрашу үткәрде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: