апрель, 2017 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү hәм социаль яклау министрлыгы, оешмалар эшчеләренең күпсанлы мөрәҗәгәтенә бәйле рәвештә хәбәр итә.

Саба халыкны эш белән тәэмин итү үзәге Татарстан Республикасы "Иң яхшы мәшгульлек үзәге – 2016" смотр-конкурсының комиссиясен традицион булмаган эше белән шаккатырды.

Иртәгә Казанның өч районының эш белән тәэмин итү үзәкләрендә вакансияләр ярминкәсе узачак. Керү һәм барлык хезмәтләр бушлай.

Халыкара һәйкәлләр һәм тарихи урыннар көне, шулай ук "Язгы игелек атнасы" иреклеләр акциясе кысаларында министрлык карамагындагы учреждениеләр тематик чаралар үткәрелде.

Яшел Үзән халыкны эш белән тәэмин итү үзәге һәм "Гнездышко" балалар һәм яшүсмерләр өчен приюты арасында һөнәри юнәлеш бирү хезмәттәшлеге кысаларында дәрес үткәрелде.

Бу минутларда Министрлыкта "иң Яхшы мәшгульлек үзәге – 2016" Республика смотр-конкурсының финал этабы уза.

Кичә Ютазы халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре тарафыннан вакантлы эш урыннары ярминкәсе уздырылды.

Бүген "Россия Балалары – 2017" ведомствоара комплекслы оператив-профилактик операция кысаларында Апас "Рассвет" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге мөдире Ләйсән Гайфетдинова һәм инспектор Рания Михайлова "Без наркотикларга каршы" дип исемләнгән әңгәмә оештырды.

"Язгы игелек атнасы" кысаларында Чистай "Юлдаш" өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында үзәк китапханә хезмәткәрләре булып кайтты.

"Язгы игелек атнасы” кысаларында Казан"Здравушка" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә төркемле дәрес узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: