июнь, 2017 ел
сишәмбе

2017 нче ел дәвамында Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы ведомство карамагындагы учреждение белгечләре һәм җитәкчеләре өчен тематик ыебинарлар оештыру һәм уздыруны планлаштыра.

Түбән Кама “Балкыш” балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында үзенчәлекле конкурслар үткәрелә.

Иртәгә "Татар-информ" базасында “Инвалидларны эшкә урнаштыру” темасына пресс-конференция узачак.

2017 елның 14 июнендә Әтнә районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре вакантлы эш урыннары ярминкәсе оештырачак.

Яшел Үзән халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә түгәрәк өстәл форматында чираттагы киңәшмә үткәрелде.

8 һәм 9 июнь көнне Яшел Үзән халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә хезмәт базарында эшсез гражданнарны социаль җайлаштыру буенча төркемле дәрес узды.

Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы ярдәме белән Казан "Апрель" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге оештырган "Попугай" проекты тәмамланды.

Россия Көне кысаларында Питрәч “Шатлык” балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында чаралар үтте.

Бәйрәм чарасы Россия Көненә багышланган презентацияне караудан башланды.

Июнь аенда «Наз» халыкка комплекслы социаль хезмәт курсәтү үзәгендә социаль һәм медицина хезмәткәрләре өчен уку оештырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: