июнь, 2017 ел
җомга

Әтиләр көне алдыннан “Әтиләр Берлеге” Республика иҗтимагый оешмасының бүлекчәсе Балтач районында балигъ булмаган балалар, шул исәптән, 4 һәм аннан да күбрәк бала тәрбияләүче әтиләр өчен чара оештырды.

Кичә, 15 июнь көнне, Зәй эш белән тәэмин итү үзәгендә вакантлы эш урыннары ярминкәсе узды. Чарада "Ютазы элеваторы", "КАМАЗ" ҖЧҖ, "РОСТ ПромСервис" ҖЧҖ һәм башкалар катнашты.

Алабуга өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты карамагындагылар кичә Казанда узган Өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортлар һәм психоневрологик интернатлар карамагындагылар арасында оештырылган Республика шахмат-шашка турнирында катнашты.

Менделеевск "Өмет Яры" халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең өйгә килеп социаль ярдәм күрсәтү бүлеге медицина һәм социаль хезмәткәрләре өлкәннәр һәм инвалидлар белән "Алкоголь һәм безнең сәламәтлек" темасына әңгәмә үткәрде.

Балигъ булмаганнарны каникул вакытында эш белән тәэмин итү кысаларында Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге социаль педагогы Ольга Плаксина төркемле дәрес үткәрде.

"Иреклеләр балаларга" Бөтенроссия акциясе кысаларында Кайбыч "Өмет" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге социаль педагогы һәм психологы "Кояшкай" лагере базасында 25 балигъ булмаганнар, шул исәптән социаль хезмәт алучылары өчен мәктәп инспекторы белән очрашу оештырды.

"Татарстан Республикасында социаль ярдәмгә мохтаҗ булган балалы гаиләләргә социаль ярдәм күрсәтү буенча нәтиҗәле практикалар комплексын үстерү” кысаларында социаль адаптациядә авырлыклар кичергән 10 балигъ булган бала "Ялта-Зәй" спорт әзерлеге үзәгендә сабын куыгы тамашасында катнашты.

Яр Чаллы “Кояшкай” мөмкинлекләре чикләнгән балаларны һәм яшүсмерләрне тернәкләндерү үзәге Дәүләт автономияле социаль хезмәт күрсәтү учреждениясендә 15 нче июньдә тәрбиячеләр Уламасова А.В., Гилязетдинова Г.Р. инвалид балалар белән асфальтта рәсем ясау оештырды.

Яр Чаллы шәһәре мәшгульлек үзәге белгечләре 2017елның 15 июнендә  үткән буш эш урыннары ярминкәсенә йомгак ясады.

Кукмара "Тылсым" халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең өйгә барып социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсе белгече Гөлзада Кормильцева һәм социаль хезмәткәр Вера Вәлиуллина Лубян авылында "Скандинав йөреше" технологиясе буенча чара үткәрде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: