июнь, 2017 ел
җомга

23 июнь көнне Министрлыкта өчьяклы Республика комиссиясе каршындагы хезмәт хакы түләү, халыкның кереме һәм тормыш дәрәҗәсе буенча Координация советының чираттагы утырышы узды.

Питрәч районы “Шатлык” приютында “Гаилә” ата-аналар клубы кысаларында “Куркыныч хәл балаларның  тормышында. Бәхетсезлек очраклары вакытында беренче ярдәм” дип аталган ата-аналар утырышы уздырылды.

Кукмара "Шәфкать" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә массаж буенча шәфкать туташы Юлия Иксанова “Сколиозны дәвалау һәм профилактикалау” темасына 2 коррекция төркеме балалары белән медицина сәгате үткәрде.

Яр Чаллы шәһәре эш белән тәэмин итү үзәге хезмәткәрләре лаеклы ялдагы һәм ялга чыгарга яшьләре җитүче гражданнар өчен үткәрелгән буш эш урыннары  ярминкәсенә   йомгак ясады.

“Өмет чаткысы”  балалар һәм яшүсмерләрне тернәкләндерү үзәгендә  “Үлгәннәргә мәңгелек дан” девизы астында күп кенә чаралар оештырылды.

Әлмәт халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре "Солнечный" сәламәтләндерү лагерендә булды. Биредә белгечләр "Профи+" һөнәри юнәлеш бирү хезмәте күрсәтте. Анда 22 укучы катнашты.

Кичә, 22 июньдә, Лениногорск эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре вакантлы эш урыннары ярминкәсе уздырды.

Бөек Ватан сугышы башлануга 76 еллыгы кысаларында Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге социаль педагогы Ольга Плаксина социаль ярдәм алучы 16 бала белән төркемле дәрес үткәрде.

Социаль яктан имин булмаган гаиләләрне ачыклау системасын тормышка ашыру кысаларында Тукай "Шәфкать" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге белгече Ләйсән Насыйрова балигъ булмаганнар белән "Аралашу сәнгате" темасына тренинг үткәрде.

"Татарстан Республикасы яшьләренә патриотик тәрбия бирү" программасын тормышка ашыру кысаларында Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге социаль педагогы Ольга Тугашова социаль адаптациядә авырлыклар кичергән 7-13 яшьлек балалар өчен кинотренинг үткәрде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: