август, 2017 ел
дүшәмбе

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Шушы көннәрдә Яшел Үзән халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре М. Җәлил исемедәге балалар сәламәтләндерү лагерында һөнәри юнәлеш бирүче уен-викторинасы үткәрде.

Бөгелмә "Салават күпере" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге психологы Равия Хәйретдинова Татарстан Республикасы көненә багышланган "Минем кече Ватаным" дигән чара үткәрде.

"Сәләтле балалар – алар бар!", – дип саный Түбән Кама "Балкыш" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приюты тәрбиячесе Энҗе Хөснетдинова.

Узган җомгада, 4 август көнне, Яшел Үзән халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә эш бирүчеләр белән 2017 елга инвалидларны квота буенча эшкә урнаштыру буенча киңәшмә узды.

"Здравушка" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә шикле предметлар очраткан очракта бинаны эвакуацияләү буенча уку күнекмәсе узды.

Җылы, аяз көнне Алабуга өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортының бакчасында интернатта торучылар һәм психоневрология интернаты карамагындагылар өчен Халыкара дуслык көненә багышланган чара оештырылды.

Түбән Кама "Балкыш" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приюты тәрбиячесе Галина Волкова дару үләннәре – табигать могҗиза дип саный. "Безнең бабаларыбыз үләннәр белән бик күп авыруларын дәвалаган”, – дип сөйли ул балаларга.

Түбән Кама “Балкыш” балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләр халык рәссамы Әхсән Фаттхутдиновның иҗаты белән таныштылар.

Алабуга "Ышаныч" комплекслы халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге X юбилей Бөтенроссия Спасс ярминкәсендә катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: