октябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Кичә Яшел Үзән халыкны эш белән тәэмин итү үзәгенең Күчмә офисы Октябрьский поселыгында булып кайтты.

Кичә Түбән Кама эш белән тәэмин итү үзәгендә пенсия яшендәге һәм өлкән яшьтәге гражданнар өчен вакансияләр ярминкәсе узды.

Шушы көннәрдә Бөгелмә халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре “Ялкын” балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләр өчен 64 нче Янгын бүлегенә һәм тегү фабрикасына экскурсия оештырды.

Өлкәннәр көне уңаеннан Тукай "Шәфкать" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге социаль хезмәткәрләре үзәк карамагындагыларны бәйрәм белән котлыйлар.

"Көзге игелек атнасы – игелекле эшләр эстафетасы" акциясе кысаларында “Асылташ” приюты карамагындагылар Бөек Ватан сугышы ветераны Валентина Хлопунова янына барды.

Өлкәннәр Декадасы кысаларында Менделеевск "Өмет яры" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә хәйрия акциясе үткәрелде.

Агымдагы елның 25 сентябрьдән 2 октябренә кадәр Аксубай "Наз" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә традицион Көзге игелек атнасы узды. Өлкәннәр Декадасы кысаларында акция, экскурсия, экологик викторина, интеллектуаль уеннар һәм сәламәтлек дәресләре оештырылган.

Алабуга өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты "Минем яшь – минем байлык" Республика конкурс-фестивалендә катнашты.

Бүген Кама Тамагында гомер итүче Бөек Ватан сугышында катнашучының тол калган хатыны Клавдия Бабанова үзенең 90-яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: