октябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Оешма һәм предприятиеләр хезмәткәрләренең күпсанлы мөрәҗәгатьләре белән бәйле рәвештә Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы хәбәр итә.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Министрлык "Иҗат һәм инновация" социаль программалар конкурсы үткәрә. Әлеге конкурс Татарстан Республикасы социаль хезмәт күрсәтү стационар һәм стационар булмаган учреждениеләре арасында социаль-инновацион юнәлештәге методикалар һәм технологияләрне ачыклауга юнәлтелгән.

Яр Чаллы шәһәре мәшгүльлек үзәге хезмәткәрләре 2017 елның 12 октябрендә Сарман районы Җәлил поселыгына барып оештырылган буш эш урыннары ярминкәсенә йомгак ясадылар.

Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрның беренче урынбасары Марат Гафаров узган шимбәдә 2017 елның 14 октябрендә "Папа Фест" фестивалендә катнашты.

14 октябрь көнне Сарман муниципаль районында “Өлкән кешене гаиләгә алу” проекты кысаларында үз гаиләсе карамагына алган гражданнар өчен семинар узды. Мондый семинарлар ТР хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы тарафыннан асрамага алган гаилә әгъзаларын өлкәннәр артыннан дөрес итеп карарга өйрәтү максатыннан үткәрелә.

Арчадагы  “Өмет чаткысы”  балаларны тернәкләндерү  үзәгендә  “кулдан ясалган сабын” мастер –классы  үткәрелде.

Зәй мәшгульлек үзәге "PROFF навигатор" дигән проект кысаларында үз эшен дәвам итә. Бу атнада 7 нче урта гомуми белем бирү мәктәбенең һәм татар гимназиясе укучылары өчен экскурсияләр оештырылды.

11-12 октябрьдә Павловск шәһәре №4 акыл үсешендә тайпылышы булган балалар өчен интернат-йортында II төбәкара фәнни-гамәли конференция узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: