октябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Кичә Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты карары нигезендә эшкә яраклы яшьтәге инвалидларны эшкә урнаштыру буенча эш төркеме эш бирүчеләр белән очрашты.

Шушы көннәрдә Яшел Үзән халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә эш бирүчеләр белән чираттагы түгәрәк өстәл форматында киңәшмә узды.

Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәгендә "Парикмахер эше" темасына хезмәт тернәкләндерү кабинетының чираттагы дәресе узды.

“Өлкәннәр hәм инвалидларның куркынычсызлыгын саклау” программасы кысаларында  2017 елның 18 октяберендэ социаль- тернәкләндерү бүлекчәсендә тернәкләнү узучылар Чепьяда урнашкан янгыннан саклау бүлегенә экскурсиягә бардылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: