октябрь, 2017 ел
җомга

Кичә Аксубай район мәдәният йортында "Минем яшь – минем байлык" конкурс-фестиваленең финалы узды.

Лаеш мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге психологлар һәм логопедлары үзәк карамагындагы балалар өчен бәйрәм чарасы оештырды.

Узган пәнҗешәмбе көнне, 19 октябрьдә, Аксубай мәдәният йортында "Минем яшь – минем байлык" Республика конкурс-фестиваленең  финалы узды.

"Минем мөһим – һәркем өчен мөһим" - шундый девиз астында Бөгелмә “Ялкын” балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләрнең Әлмәт шәһәре волонтерлары белән чираттагы очрашуы узды.

Көз -уңыш җыю вакыты. Тәрбияче Волкова Дилә Ильинична узенең тәрбияләнүчеләре белән бакчага сәяхәт кылдылар, гади бакчага тугел, ә спорт бакчасына.

«Бергә булдырабыз!» проекты кысаларында “Шатлык” приютында балалар бик теләп район учрежденияләренә сәяхәт кылалар. Аның максаты балаларны төрле хезмәт һөнәрләре белән таныштыру.

19 октябрьдә  Питрәч балалар һәм яшүсмерләр өчен « Шатлык» социаль приютында "Уңыш бәйрәмен" билгеләп үттеләр. Тәрбияче Рәзинә Апакимова, музыка җитәкчесе һәм балалар белән берлектә, бәйрәм концерты әзерләделәр һәм үткәрделәр. Тәрбияләнүче балалар бәйрәмдә бик актив катнаштылар.

Яр Чаллы шәһәре “Кояшкай” мөмкинлекләре чикләнгән балаларны һәм яшүсмерләрне тернәкләндерү үзәге Дәүләт автономияле социаль хезмәт күрсәтү учреждениясендә 18нче октябрьдә  тәрбиячеләр, жыр укытучысылары Городилова Н.Г.,Марченко И.В.  26 тернәкләнү курсы узучы бала белән 8 ата-ана өчен “Көзге яфрак коелуы” исемле кичә уздырдырдылар.

Сәламәт яшәү рәвешен формалаштыру эше кысаларында Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәгенең социаль эш буенча белгече Гүзәл Валиахметова 5-нче номерлы микрорайонында балигъ булмаган балалар белән төркемле дәрес үткәрде.

2017 елның 18 октябрендә Кукмара “Мәрхәмәт” мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә күңел ачу чарасы узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: