октябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Бүген Түбән Кама эш белән тәэмин итү үзәгендә вакантлы эш урыннары ярминкәсе узды. Чарада түбәндәге предприятиеләр һәм оешмалар вәкилләре катнашты: "МТ-Групп"ҖЧҖ, ГАУСО «ТЦСПСД «Веста», "Надежда" МАОУ.

Оешма һәм предприятиеләр хезмәткәрләренең күпсанлы мөрәҗәгатьләре белән бәйле рәвештә Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы хәбәр итә.

1-2 ноябрьдә Казанда хезмәт, социаль сәясәт һәм ветераннар эшләре буенча Дәүләт Думасының Комитеты һәм Татарстан Республикасы социаль сәясәт буенча Дәүләт Советының “2025 елга кадәр Россия Федерациясенең өлкән буын гражданнарның мәнфәгатьләрендә стратегиясен гамәлгә ашыру” Турында утырышы узачак.

Түбән Кама "Балкыш" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында "Эрудиты" түгәрәге инде икенче ел эшләп килә, биредә балалар үсемлекләр һәм хайваннар, сәяхәт, тарих һәм шәхесләр, күренекле кешеләр турында бик кызыклы әйберләр белә.

Бөгелмә "Салават күпере" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсендә "Минем тормыш-минем кагыйдәләр" дигән профилактик чара узды.

Балигъ булмаганнар арасында җәбер-золымны кисәтү буенча эш кысаларында "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге психологы Наталья Емельянова -10 яшьлек 15 бала арасында чара үткәргән.

"Без – Россия гражданнары!" физик мөмкинлекләре чикләнгән бәйге балалар һәм яшьләр арасында Республика иҗади конкурсы кысаларында Менделеевск "Өмет Яры" халыкка  социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре инвалид балаларны рәсем конкурсында катнашырга чакырды.

Кукмара "Тылсым" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре Эльмира Гарафутдинова һәм Гүзәл Тахиуллина "Мин спортны яратам!" дигән чара үткәрде.

Ел саен халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре махсус категория балалары өчен һөнәри юнәлеш бирүче хезмәте күрсәтә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: