ноябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Җомга көнне, 10 ноябрьдә, Чистай халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре "Татспиртпром Чистай ликер-аракы заводы" АҖ филиалына барды. Биредә коллективның штат кыскартылуы мәсьәләсе буенча җыелышы узды.

2017 елның 9 ноябрендә Балтач муниципаль районы Иске Турья авылында яшәүче Бөек Ватан сугышы ветераны - тыл хезмәтчәне Зинаида Кокрованы 90 яшьлек белән котлау тантанасы узды.

Шушы көннәрдә Зәй районының эш белән тәэмин итү үзәгендә эшсез гражданнар өчен эшкуарлык эшчәнлеге оештыруга финанс ярдәме күрсәтү буенча Эксперт советының чираттагы утырышы узды.

Шушы көннәрдә Чистай медицина училищесы студент-волонтерлары Чистай "Юлдаш" интернат-йорт белгечләре белән берлектә интерактив шөгыль оештырды.

Яр Чаллы “Кояшкай” мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм яшүсмерләрне тернәкләндерү үзәге Дәүләт автономияле социаль хезмәт күрсәтү учреждениясендә  9 нояберьдә  тәрбияләнүче  Васильева  Виолетта,   тәрбияче  Тарасова  Е. В.  җитәкчелегендә   “Татарстанның  Конституциясенә  25 ел”  исемендәге  танып – белү  чарасы үткәрде.

Бөгелмә “Ялкын” балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләр "Венеция" ресторанында узган кулинария буенча мастер-класста катнаштылар.

Бу көнне район ял итү үзәгенә күрү буенча инвалидлыгы булган 197 кеше чакырылган иде. Катнашучыларны сәламләргә социаль мәсьәләләр буенча район башкарма комитеты җитәкчесенең урынбасары Л. Садретдинова, Буа муниципаль районы социаль яклау бүлеге башлыгы Л. Камалова, Буада РФ Пенсия фонды идаресе начальнигы Р.Җәләлов һәм иҗтимагый оешмалар килде.

“Шатлык” приюты юрисконсульты Цырульникова Анастасия Игорь кызы приютта тәрбияләнүче балалар белән “Татарстан Республикасы Коституциясенә 25 ел” дигән темага ачык чара үткәрде. Чарада балалар төп конституцион строй белән, гражданнарның төп хокуклары, иреге, бурычлары белән танышты.

Бөгелмә "Салават күпере" үзәге гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсенең сенсор бүлмәсендә арт-терапия элементлары белән дәрес узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: