декабрь, 2017 ел
сишәмбе

Арча балаларны тернәкләндерү үзәгендә инвалидлар ункөнлеге бик бай һәм күңелле үтә.

Бүген Түбән Кама эш белән тәэмин итү үзәгендә инвалидлар өчен вакансияләр ярминкәсе узды.

Яр Чаллы “Кояшкай” мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм яшүсмерләрне тернәкләндерү үзәге Дәүләт автономияле социаль хезмәт күрсәтү учреждениясендә тернәкләнүчеләр 4нче декабрьдә инвалидлар декадасы кысасында тәрбияче Савайтан Н.В. белән 15 тернәкләнү курсы узучы бала  Яр Чаллы картиналар галереясында кунакта булдылар.

Бүген Бөгелмәдә “Вера. Надежда. Любовь” мөмкинлекләре чикләнгән кешеләрнең иҗат Фестивале узды.

2017 елның 8 декабрендә Казанда инвалид хатын-кызлар арасында "Жемчужина Татарстана 2017" IV Республика матурлык конкурсы узачак.

Традиция буенча 3 нче урта гомуми белем бирү мәктәбенең волонтерлар һәм скаутлары социаль әһәмиятле чараларда актив катнашалар.

Ел саен Халыкара инвалидлар көне уңаеннан мөмкинлекләре чикләнгән кешеләр өчен Бөгелмәдә гадәттәгечә хәйрия чаралары үткәрелә.

Спидка каршы көрәш көне кысаларында Бөгелмә "Радуга" комплекслы үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре Альбиной Титова һәм Елена Крутякова акция үткәрде.

Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге белгече Любовь Таирова спидка каршы көрәш көне кысаларында балигъ булмаганнар белән профилактик дәрес үткәрде.

Бүген Менделеевск шәһәре административ үзәгендә Инвалидлар Декадасы уңаеннан мөмкинлекләре чикләнгән кешеләрнең кулланма иҗат еллык күргәзмәсе оештырылды. "Өмет Яры" үзәгенең "Затейница" иҗади студиясендә шөгыльләнүче өлкән яшьтәге гражданнар һәм инвалидлар күргәзмәдә 50дән артык иҗади эш тәкъдим итте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: