декабрь, 2017 ел
чәршәмбе

Бүген Бөгелмәдә хезмәтне саклау мәсьәләләре буенча Республикакүләм зона семинары узды. Чара Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы тарафыннан хезмәтне саклау мәсьәләләрен популярлаштыру һәм куркынычсыз хезмәт шартларын булдыру максатыннан оештырылды.

Бүген Менделеевск "Өмет Яры" комплекслы халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге бинасында халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре Инвалидлар Декадасы уңаеннан вакантлы эш урыннары ярминкәсе уздырды.

Тукай "Шәфкать" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге психологы Ләйсән Насыйрова уен үткәрде.

.

Ел саен 1 декабрьдән 10 декабрьгә кадәр Буа муниципаль районында Бөтенроссия инвалидлар декадасы уңаеннан мөмкинлекләре чикләнгән кешеләргә аерым игътибар бирелә.

Яр Чаллы шәһәре "Энергетик" мәдәният сараенда шәһәр артистлары һәм иҗат коллективлары катнашында концерт программасы оештырды.

"Бергә Бәхетле" программа кысаларында Кукмара "Тылсым" халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре ведомствоара учетта торучы ата-аналар өчен чара оештырды.

Бөгелмә "Возрождение" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә "Гаилә канаты астында" Төбәк иҗтимагый оешмасы тарафыннан гаилә бәйрәме үткәрелгән.

Яр Чаллы шәһәренең “Нур” яшьләр үзәгендә «Изгелек»  инвалидларны  тернәкләндерү үзәге яшьләр клубы “Ника” белән берлектә  интеллектуаль уен «Брейн Ринг» булып узды.

Иреклеләр көнен үткәрү кысаларында Кама Тамагы "Богородский рай" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге директоры Наталья Зиннәтова волонтерларга рәхмәт сүзләре ирештерде.

Бүген Лаеш мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге тәрбияләнүчеләре янына кунакка Лаеш техник-икътисадый техникумы студент – активистлары бәйрәм программасы белән килде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: