гыйнвар, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Республикада беренче тапкыр минималь хезмәт хакы минималь куллану бюджетына тигезләшә, дип билгеләп үтте Татарстан Премьер-министры.

22-23 гыйнварда Уфада Идел Буе федераль округының «Киләчәк» дигән Социаль форумы узачак. Чараны оештыручылар: Федерация Советы Федераль Җыены, РФ хезмәт һәм социаль яклау Министрлыгы, «Бердәм Россия» Социаль платформа Партиясе, социаль коммуникацияләр Милли Агентлыгы, һ.б.

Шушы көннәрдә Минзәлә халыкны социаль тәэмин итү комплекслы үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре күп балалы гаиләләрнең яшәү шартларын тикшерү максатыннан янгынга каршы профилактик рейдлар уздырды.

Азнакай эш белән тәэмин итү үзәгендә мәктәп укучыларына һөнәри юнәлеш бирү буенча эш дәвам итә.

25 гыйнварда Әлмәт эш белән тәэмин итү үзәгендә вакантлы эш урыннары ярминкәсе узачак.

Кичә Зәй политехник көллиятендә чыгарылыш курс студентлары Зәй шәһәре халыкны эш белән тәэмин итү һәм Хәрби комиссариатының хезмәткәрләре белән очрашты.

Беренче бала туу яки уллыкка алу уңаеннан айлык пособие түләүгә Татарстанга федераль бюджеттан 3,3 млн акча күчкән. Бу хакта Республика Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы матбугат хезмәте хәбәр итә.

Менә кышта үзенең карлары, салкыннары, җилләре белән килде. Балалар кышның билгеләрен сүзләрдән генә түгел тыеп та беләләр. “Шатлык” приюты тәрбиячесе Тимофеева И.А. балалар белән “Тәрәзәдә бизәкләр” дигән дәрес үткәрде.

"Россия төбәкләре РусРегионИнформ" Баш интернет-порталы һәм «Россиянең Икътисади сәясәте» журналы редакциясе Россия Федерациясе субъектлары һәм муниципаль берәмлекләренең  Бөтенроссия перспектив чаралар рейтингы формалаштырды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: