«Өмет» комплекслы үзәгендә гаилә конференциясе узды

2020 елның 29 сентябре, сишәмбе

«Ата-ана булу бәхете» социаль проектын тормышка ашыру йөкле хатын-кызлар арасында аналардан баш тартуны кисәтүгә һәм аңлы ата-ана позициясен формалаштыруга юнәлдерелгән чаралар үткәрүне күздә тота. Шушы көннәрдә Биектау муниципаль районында «Өмет» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге базасында гаилә конференциясе булып узган.

«Гаилә конференциясе» техникасы учреждениедә 2020 елның февраленнән эшли башлады һәм ул гаилә өчен актуаль проблемаларны хәл итүгә юнәлдерелгән. Конференцияне үткәрүгә, кагыйдә буларак, зур әзерлек эшләре алып барыла, аның барышында белгечләр бала проблемаларын хәл итү өчен гаиләнең һәр әгъзасы белән очраша. Әзерлек эшенең нәтиҗәсе булып гаилә конференциясен үткәрү тора, анда катнашучылар фактларны өйрәнә, проблема турында фикер алыша, аңа мөнәсәбәтне белдерә һәм үз ресурслары ярдәмендә хәл итү планын эшли. Шулай итеп, проблеманы хәл итү социаль хезмәт белгеченең йогынтысына бәйле булудан туктый, гаилә үз проблемаларын хәл итү өчен үзе җавап бирә.

Күптән түгел узган гаилә конференциясенең төп проблемасы балигъ булмаган балаларның йөклелек һәм аның гаиләсе тарафыннан аборт турында карар кабул итү булды. Балигъ булмаган йөкле хатын турында мәгълүмат үзәк район хастаханәсенең хатын-кызлар консультациясеннән килде. Учреждение белгечләре, опека һәм попечительлек эшләре бүлеге, психологик-медик-педагогик комиссия белгечләре, башкарма комитет эшләре буенча идарәче, ике як та аборттан баш тарту һәм яшьләрнең никахларын теркәү турында карар кабул итте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: