2019 елга ТР Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының төп максаты һәм эш күрсәткечләре өчен онлайн-тавыш бирү башланды

2018 елның 22 октябре, дүшәмбе

Татарстанда 2019 елга республика министрлыкларының төп максатлары һәм эш күрсәткечләре өчен ачык онлайн-тавыш бирү башланды, шул исәптән Татарстан Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы да.

Исегезгә төшерәбез, әлеге тавыш бирү дәүләт хакимияте башкарма органнарының максатларын һәм бурычларын халык алдында формалаштыру һәм аларның үтәлешен иҗтимагый контрольдә тоту буенча пилот проектын гамәлгә ашыру уңаеннан үткәрелә. Беренче этап барышында министрлык якын арада иң мөһим юнәлешләр һәм эшләү индикаторлары буенча экспертлардан, тармак профессионалларыннан тәкъдимнәр туплады. Татарстан Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы белгечләре сыйфатында "Россия пенсионерлар берлеге" бөтенроссия иҗтимагый оешмасының Татарстан республикасындагы төбәк бүлеге рәисе Любовь Мишина, "Яңа гасыр" АБНО җитәкчесе Лилия Таишева, республика инвалидлар җәмгыяте рәисе Рифат Ганибаев һәм Россия федерациясе Сәламәтлек саклау һәм социаль үсеш министрлыгының Казан дәүләт медицина университетының Социаль эш факультеты деканы, икътисад теориясе һәм социаль эш кафедрасы мөдире Маргарита Максимова чыгыш ясады. Министрлык белгечләре тарафыннан  киләсе елга төп максатлар һәм бурычлар буенча 20дән артык тәкъдим әзерләнде. Аларның иң кулайларын татарстанлылар ТР Дәүләт хезмәтләре порталында тавыш бирү ярдәмендә билгеләячәк.

Тавыш бирүдә катнашу өчен дәүләт хезмәтләре порталында шәхси кабинетка керү мөһим вариантларны билгеләп үтү җитә. Шул ук вакытта министрлыклар тәкъдим иткән максат һәм бурычларның яртысына кадәр сайлап алырга яки үз вариантын тәкъдим итәргә мөмкин.

Татарстан Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының төп максатлары һәм эш күрсәткечләре өчен тавыш бирү өчен түбәндәге сылтама буенча узарга кирәк: http://publictasks.tatarstan.ru

Тавыш бирү 16 ноябрьгә кадәр дәвам итәчәк. Иң күп тавыш җыйган тәкъдимнәр министрлыкның Иҗтимагый советы турында фикер алышуга чыгарылачак. Нәтиҗәдә 2019 елга өстенлекле биштән җиде максат билгеләнгән.

Тавыш бирү тәмамлану белән проектны тормышка ашыру дәвам итәчәк. Республика халкының куелган максат һәм бурычларга ирешүне контрольдә тоту мөмкинлеге булачак. Аларны гамәлгә ашыру һәм расланган индикаторларның йомгаклау үтәлеше буенча мәҗбүри гавами хисап тоту каралган.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: