август, 2015 ел
сишәмбе
Бу көннәрдә Балтачның “Наз” халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгечләре һәм ДЦ “Волонтер” СДР РТ активистлары белән берлектә “Романтик” лагеренда ял итүче балалар өчен Республика көненә багышланган рәсем конкурсы һәм викторина үткәрделәр.

Шушы көннәрдә Тукай районының "Шәфкать" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә Физкультурник көне узды. Әлеге чарада төрле категория гаиләләрдән 38 бала катнашты. Бу дәреснең төп максаты сәламәт яшәү рәвешен пропагандалау, балаларның сәламәтлекләрен ныгыту, чыныктыру якларын, начар гадәтләрдән арыну мөмкинлеген күрсәтү.

Кукмараның “Милосердие” физик мөмкинлеләре чикләнгән балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге карамагында тәрбия алучылар социаль педагоглар, хезмәт буенча инструкторлар белән берлектә кул астындагы материаллардан төрле әйберләр ясаганнар.

Чара барышында волейбол уены буенча ярышлар үткәрелде. Биредә  балалар һәм үзәк хезмәткәрләре үзләренең җитезлекләрен һәм күнекмәләрен күрсәтте.  Ярышларда балалар командасы җиңү яулады.

Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгында хезмәтне саклау таләпләрен тикшерү буенча укыту эше тәмамланды.

Матур гореф-гадәткә әйләнгән интернат ачылу көнен Җәлил районының өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интренат-йортында тәрбияләнүчеләр өзелеп көтеп алалар. Быелгы бәйрәм дә килгән кунаклар һәм интернат хезмәткәре ярдәмендә гөрләп узды.

"Татарстан Республикасы яшьләренә патриотик тәрбия бирү" республика максатчан программасын тормышка ашыру кысаларында Түбән Каманың “Веста” гаилә һәм балаларга социаль хезмәт күрсәтү үзәге белегечләре “Гангут борыны янында диңгез сугышы” дигән чара уздырганнар.

2019 елда һөнәр осталыгы буенча WorldSkills Competition дөнья чемпионаты Казанда узачак. Бу хакта WorldSkills Генераль Ассамблеясы утырышы йомгаклары буенча билгеле булды, утырыш Сан-Паулуда (Бразилия) узды.

Бүген Алабуганың “Доверие” халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге  каршындагы гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсендә "Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит" хәйрия акциясе кысаларында аз тәэмин ителгән гаиләләрдә тәрбияләнүче балаларга бүләкләр тапшыру тантанасы булып узган.

Түбән Каманың "Балкыш" балалр һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында Республикада балалар мәнфәгатьләрендәге гамәлләрнең стратегиясе кысаларында  “Очалар һәм безелдиләр” дигән комплекслы дәрес узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: