октябрь, 2016 ел
шимбә

Шушы көннәрдә Питрәч социаль яклау бүлеге белгечләре Чистай "Юлдаш" өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат- йортында булып кайтты.

Халыкара өлкәннәр көне уңаеннан 29 сентябрь көнне Чирмешән районында сугышта катнашучыларның тол хатыннарына 2нче йортта яңа тулай торак урыны бирелде.

Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге белгечләре Халыкара өлкәннәр көненә багышланган төрле чаралар үткәрде.

Шушы көннәрдә Питрәчнең “Кайгырту” халыкка социаль ярдәм күрсәтү комплекслы үзәге белгечләре мөмкинлекләре чикләнгән гражданнар һәм ялгыз яшәүче пенсионерларның оенә бару оештырдылар. Әлеге чара Халыкара хәйриячелек эшчәнлеге көненә багышланган  иде.

2016 нчы елның 30 нчы сентябрь көнне Арча өлкәннәр өчен интренат-йортына Татарстан Республика Президенты ярдәмчесе Фазлеева Лейла Ринат кызы һәм “АК БАРС СОЗИДАНИЕ” фонды директоры Валиева Әлфия Фоат кызы  килгән иде.

Менделеевск «Берег Надежды» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре яшьләрнең Халыкара өлкәннәр көне турында фикерен белде.

Шушы көннәрдә Балтач "Наз" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге социаль тернәкләндерү бүлеге “Агач утырту көне” акциясенә кушылды.

Чирмешән районында Өлкәннәр көне алдыннан өч гаилә зур бүләккә ия булдылар – аларга район үзәгендә ветераннарның торак шартларын яхшырту республика программасы нигезендә төзелгән өр -яңа йортлардан ачкычлар тапшырылды.

Грипп һәм кискен респиратор-вирус инфекцияләрен кисәтү буенча профилактика эшчәнлеге кысаларында Бөгелмәнең "Возрождение" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә тәрбияләнүчеләр һәм аларның әти-әниләре өчен  танып белү лекциясе узды.

2016 елның 1 нче октябрь көнне “Өлкәннәр көне” уңаеннан социаль яклау бүлеге җитәкчесе Ф. М. Галимова һәм “Родник” халыкка социаль ярдәм күрсәтү үзәге җитәкчесе Н. А. Муртазин Лесхоз картлар йортына Теләче районыннан булган өлкәннәрне котлап күчтәнәчләр тапшырдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: