октябрь, 2016 ел
җомга

Оешма һәм предприятиеләр хезмәткәрләренең күпсанлы мөрәҗәгатьләре белән бәйле рәвештә Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы хәбәр итә.

19 нчы октябрь көнне Казан шәһәре Совет районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә вакантлы эш урыннары ярминкәсе узачак.

13 октябрьдә Тверь өлкәсенең  социаль яклау һәм сәламәтлек саклау Министрлыклары вәкилләренең  Татарстанда эшлекле сәфәрләре кысаларында Авиатөзелеш районының гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәту булегенә визит оештырылды.

2016 елның 13 октябрендә вакантлы эш урыннары ярминкәсе оештырылды. Биредә мәшгульлек үзәгендә теркәлгән эшсез гражданнар  белән бер исәптә, эш табарга теләүчеләр дә катнашты.

Татарстан Республикасының хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы "Иҗат һәм инновация" социаль программалар конкурсын игълан итә.

2016 нчы елның 14 нче октябрендә Яр Чаллы шәһәре “Изгелек” инвалидларны тернәкләндерү үзәгендә пенсия фонды хезмәткәре Низамова Миляушә Хуҗиәхмәт кызы белән очрашу булып узды.

"Сәламәтлек территориясе" наркоманияне профилактикалау һәм сәламәт яшәү рәвешен формалаштыру программасы кысаларында Минзәлә халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгече рәсем һәм плакатлар күргәзмәсе оештырды.

Түбән Кама "Веста" үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге белгече Любовь Горюшова "Бәхетле булу" дип исемләнгән төркемле дәрес оештырды.

Лаеш мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге педагог-психологлары тарафыннан "PERTRA" җыелмасы актив кулланыла.

Яшел Үзәндә "Мин һөнәр сайлыйм..." проектын тормышка ашыру дәвам итә. Әлеге проект эшче һәм инженерлык һөнәрләрен популярлаштыруга, шәһәрнең зур предприятияләре белән таныштыруга юнәлгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: