февраль, 2017 ел
пәнҗешәмбе

2017 нче елның 2 нче февралендә  Яр Чаллы “Изгелек” инвалидларны тернәкләндерү   үзәгендә  социаль ярдәм күрсәтү  хезмәткәре Рәмзия Гайнетдин кызы һәм психолог Мәдинә Мөһәмәт кызы “ Минем әкиятләр ” дигән темага дәрес үткәрде. Чарада мөмкинлекләре чикләнгән 18 кеше катнашты.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

"7Я" бала-ата-аналар клубы кысаларында Яр Чаллы "Ышаныч" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге психологлары гаилә фотоальбомы ясау буенча мастер-класс үткәрде.

Гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге социаль педагогы Малешина Людмила яшүсмерләргә “Алкоголь үтерә” дигән буклетлар таратты.

Бүген Кукмара "Тылсым" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге мобиль бригадасы ялгыз яшәүче пенсионерның йортына барды.

Чистай "Балкыш" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең өйдә социаль хезмәт күрсәтү бүлеге белгечләре Сталинград сугышында катнашкан ветераннарны котлады.

Шушы көннәрдә Алабуга "Яңа йорт" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приюты социаль педагогы Татьяна Гурьева "Зарарлы гадәтләр һәм аларның нәтиҗәләре" дип исемләнгән кинолекторий оештырды.

Саба районы «Балкыш» халыкка социаль хезмәт күрсәтү узәгенең медицина һәм социаль  хезмәткәрләре чираттагы коллектив җыелышы уздырды.

1нче февральдә Яр Чаллы “Кояшкай” мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм яшүсмерләрне тернәкләндерү үзәге Дәүләт автономияле социаль хезмәт күрсәтү учреждениясендә актлар залында “Нинди данлыклы көннәр! ” дип исемләнгән чара оештырдылды.

Алдагы көндә Мамадыш районы администрациясендә министрлык карамагындагы учреждениеләренең йомгаклау җыелышы узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: