май, 2017 ел
җомга

Бүген, 26 майда "Яңа Гасыр" Телерадиокомпаниясе" каналында "Безнең Республика – Безнең Эш" программасы эфирга чыгачак.

26 май көнне Министрлыкта өчьяклы Республика комиссиясе каршындагы хезмәт хакы түләү, халыкның кереме һәм тормыш дәрәҗәсе буенча Координация советының чираттагы утырышы узды.

Шушы көннәрдә Чепья урта гомуми белем бирү мәктәбе базасында "Волонтер" иреклеләр хәрәкәте активистлары Балтач "Наз" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге социаль педагогы Наталья Закирова җитәкчелегендә "Ышаныч телефоны" тематик флешмобы үткәрелде.

Экология елына багышланган чаралар кысаларында Алабуга өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында яшәүчеләр КФУның Алабуга институты зоомузеенда булды.

Шушы көннәрдә Алабуга “Астра” мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге карамагындагылар Алабуга шәһәр музеенда булдылар.

"Нинди без барыбыз да төрле" курсы кысаларында Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге социаль педагогы Лилия Курбатова төрле категория гаиләләрдән 24 бала өчен "Толерантлы аралашу ысуллары" дип исемләнгән төркемле дәрес оештырды.

Яр Чаллы "Асылташ" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында республиканың социаль приютларында тәрбияләнүчеләргә һөнәри юнәлеш бирү буенча Республика чарасы узды.

Әлмәт халыкны эш белән тәэмин итү үзәге кадрлар хезмәте һәм Әлмәт муниципаль районы граждан хәле актларын язу идарәсе башкарма комитеты җитәкчелеге белән очрашу оештырды.

Питрәч районы “Шатлык” приютында психолог Садыкова Р.Н. наркоманиягә каршы юнәлтелгән “Минем сайлаган юлым – Гөмер” дип аталган ачык дәрес уздырды.

25 майда "Наркотикларсыз тормыш" Республика наркотикларга каршы акциясе старт алды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: