Патриотик юнәлештәге чара Казанның комплекслы үзәге белгечләре тарафыннан оештырылды

2016 елның 26 августы, җомга

Казанның Киров районы гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге хезмәткәрләре социаль ярдәмгә мохтаҗ гаиләләрдә тәрбияләнүчеләр өчен "Татарстан – минем республикам" дигән темага  патриотик чара уздырды.

Чараның максаты - яшүсмерләрдә туган якка карата мәхәббәт тәрбияләү, аның мәдәнияты белән таныштыру, гражданлык позициясен формалаштыру.

Чара туган якның мәдәниятын һәм гореф -гадәтләрен тасвирлаучы, тарихи ядкарь булып торган Зөя, Болгар һәм Алабуга шәһәрләре  турында сөйләүче  "Татарстан – минем республикам" дип исемләнгән видеофильм карау белән башланды.

Алга таба яшүсмерлләр  рус һәм татар телләрендә Татарстан Республикасының күренекле шагыйрьләре иҗатыннан өзекләр укыды, "Татарстан халыкларының мәдәнияты, байлыклары һәм гореф- гадәтләре" дигән викторинада катнашты, "Төс буенча флагны җый", "Чакыру билеты", "Бу минем урам" дигән шәхси иҗади биремнәр үтәде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: