Апас районында куркыныч хәлдә булган гаиләдән әти-әниләр профилактикалау субъектлары вәкилләре белән очрашты

2017 елның 20 апреле, пәнҗешәмбе

"Россия Балалары – 2017" ведомствоара комплекслы оператив-профилактик операциясе кысаларында Апас районы прокуратурасы бинасында барлык профилактика субъектларының советы утырышы узды.

Чарага социаль куркыныч хәлдә булган гаиләләрдән әти-әниләр чакырылды. Әлеге чара "Рассвет" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү белгечләре ярдәме белән үткәрелде.

Утырышның максаты булып ата-аналарга балалар хокукларын яклау турында мәгълүмат җиткерү торды. Чара барышында караучысызлыкны кисәтү, балигъ булмаганнарның хокук бозуларын ачыклау, балигъ булмаганнарның хокукларын һәм законлы мәнфәгатьләрен яклауга кагылышлы сраулар каралды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: