Лениногорск социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә гаилә мастер-классы уздырдылар

2024 елның 25 апреле, пәнҗешәмбе

23 апрельдә Лениногорск районының «Исток–Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең социаль эш буенча белгече Лиана Габидулина балчыктан әвәләп ясау буенча мастер-класс оештырды. Чарада социаль хезмәтләр алучыларның гаиләсе катнашты.

Дәреснең максаты гаиләне бергә иҗат итүгә җәлеп итү, гаилә эчендә яхшы мөнәсәбәтләр формалаштыру иде.

«Елка» остаханәсе хуҗасы Зәрия Елинаның сизгер җитәкчелеге астында әни-ул чүлмәк ясады. Гаилә белән гаилә кыйммәтләрен, традицияләрен саклау, аралашуның мөһимлеге һәм гаилә эчендә хөрмәт турында әңгәмә алып бардылар.

Бергә эшләү нәтиҗәсендә матур балчык чүлмәк барлыкка килде, аны әле киптерергә, ә аннары бергә бизәргә кирәк.

«Чүлмәкче түгәрәгендә мин беренче тапкыр эшләдем. Улым белән безгә бик ошады. Без бүген Марк белән ясаган әйбер безнең гаилә реликвиясе булачак, аны сакларбыз», – дип тәэсирләре белән уртаклашты Валерия.

Чара Россиядә Гаилә елы кысаларында чаралар планына керә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: