май, 2024 ел
пәнҗешәмбе

22–26 апрельдә Казанда халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәкләре хезмәткәрләре өчен «Карау буенча ярдәмче» программасы буенча квалификация күтәрү курслары узды. Программа карауга мохтаҗ инвалидларны һәм өлкән яшьтәге кешеләрне карау буенча социаль хезмәтләрне сыйфатлы күрсәтү максатыннан, хезмәткәрләрнең һөнәри компетенцияләрен камилләштерүгә юнәлдерелгән.

апрель, 2024 ел
пәнҗешәмбе

«Демография» милли проекты кысаларында Теләче районының «Чишмә» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә өлкән яшьтәге гражданнарны һәм инвалидларны озак вакытлы карау системасы уңышлы эшли. Системаның максаты – карауга мохтаҗ гражданнарга сәламәтлекләрен, функциональлекләрен һәм тормышка кызыксынуларын тәэмин итү.

апрель, 2024 ел
дүшәмбе

Балтач районының «Наз» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә 245 социаль хезмәт алучы тора, шуларның 112се озак вакытлы карау системасы буенча хезмәтләр ала. Социаль хезмәткәрләр памперслар алыштыралар, аз хәрәкәтләнүче гражданнарны ашаталар, шәхси гигиена буенча хезмәтләр күрсәтәләр һ. б.

җомга

2023 елдан Яр Чаллы шәһәренең «Ышаныч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә 2 төркем инвалид, пенсионер Гүзәл Газиз кызына хезмәтләр күрсәтелә. Ул озак вакыт карау системасы кысаларында хезмәтләр ала.

пәнҗешәмбе

Югары Ослан районында «Өмет утравы» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә озак вакыт карау системасы кысаларында «Тозлы күңел ачу» технологиясе кысаларында эш дәвам итә.

дүшәмбе

Зәй районының «Шатлык» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә өлкән яшьтәге гражданнарны һәм инвалидларны озак вакыт карау системасын булдыру проектын тормышка ашыру кысаларында менталь инвалидлар өчен көндезге тору бүлеге эшли. Бүлектә «Үз-үземә юл» махсус психологик программасы эшләнгән.

февраль, 2024 ел
пәнҗешәмбе

«Демография» милли проектының «Өлкән буын» федераль проекты кысаларында өлкән яшьтәге гражданнарны һәм инвалидларны озак вакыт карау системасын булдыру буенча пилот проекты гамәлгә ашырыла. Татарстан анда 2019 елдан бирле катнаша. Проект кысаларында республиканың барлык муниципаль районнарында, шәһәр округларында социаль хезмәт күрсәтү учреждениеләре базасында көндезге тору бүлекчәләре (төркемнәре) ачылды.

Социаль яклау, сәламәтлек саклау учреждениеләре, Яр Чаллы шәһәренең муниципаль автоном учреждениеләре белән ведомствоара хезмәттәшлек кысаларында «Ышаныч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге мәгълүмати очрашулар үткәрүне дәвам итә.

февраль, 2024 ел
чәршәмбе

«Бердәм Россия» партиясе рәисенең иҗтимагый кабул итү бүлмәсе оештырган социаль ярдәм мәсьәләләре буенча гражданнарны кабул итү атналыгы кысаларында 7 февральдә Дәүләт Думасы депутаты Максим Топилин Казандагы халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең көндезге тору бүлегендә булды.

гыйнвар, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Зәй районының «Шатлык» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең көндезге тору бүлегендә өлкән яшьтәге гражданнарны һәм инвалидларны озак вакыт карау системасын булдыру проектын гамәлгә ашыру кысаларында менталь тайпылышлары булган гражданнарны социализацияләү һәм тернәкләндерү эше дәвам итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: