март, 2017 ел
дүшәмбе

"Мин сине аңлыйм," шушындый девиз белән Бөгелмә “Яңарыш” балалар өчен тернәкләндерү үзәгендә гадәти булмаган бәйрәм узды.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Бүген, 20 март көнне Алабуга "Яңа йорт" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләр өчен “Хәзинә эзләү” дип исемләнгән психологик уен оештырылды.

Һөнәри юнәлеш бирү эше кысаларында Аксубай "Хыял" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләр Татарстан Республикасы армия, авиация һәм флотта ярдәм итү җирле оешмасына экскурсиядә булды.

Лаеш мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге карамагындагылар реатральләштерелгән шоу-тамашада булып кайтты.

Бүген Министрлыкта видеоконференция режимында чираттагы киңәшмә узды. Биредә министрлык карамагындагы учреждениеләрнең, социаль яклау бүлекләренең җитәкчеләре катнашты.

Бүген Алабуга “Астра” мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге карамагындагылар балалар экология-биология үзәгендә булдылар.

Алабуга “Астра” мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә “Чүлмәкче остаханәсе” үз ишекләрен ачачак.

Яр Чаллы "Асылташ" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында шәфкать туташы Нурия Габидуллина беренче медицина ярдәме күрсәтү буенча дәрес үткәрде.

Балтач “Наз” халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә юл хәрәкәте кагыйдәләрен аңлату буенча акциясе үткәрелә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: