июнь, 2017 ел
сишәмбе

Узган җомгада Яшел Үзән халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә эш бирүчеләр белән түгәрәк өстәл форматында чираттагы киңәшмә булып узды.

Бөгелмә районында биш һәм аннан да күбрәк балалары булган күп балалы гаиләләрнең торак йортларында янгын датчиклары урнаштыру буенча эш алып барыла.

Бу көннәрдә Кукмара "Тылсым" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең мобиль бригадасы директор Нурсия Мубаракова, өйгә барып социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсе мөдире Алсу Юзмухамедова һәм белгеч Дамира Кашапова белән берлектә Вахит авылына барды.

2017 елның 26 июнендә Чепьядагы «Наз» тернәкләндерү бүлекчәсендә “Арттерапия” программасы кысаларында тернәкләнүчеләр арасында бүлекчә хезмәткәрләре татар халкының милли бәйрәме- Сабантуй уздырды.

Патриотик тәрбия бирү эше кысаларында, Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге социаль педагогы Ольга Тугашова социаль ярдәм алучы 7-13 яшьлек 20 бала өчен кинотренинг үткәрде.

Куныр авылында  яшәүче Галимова  Гөлчирә Сәетбаттал кызына 24 июнь көнне 90 яшь тулды.

Кичә Баулы "Шәфкать" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгечләре Баулы шәһәр ветеренариясенә барды.

Казан (Идел Буе) федераль университетында "Социаль проектлаштыру һәм социаль проектлар белән идарә итү" Россия өчен уникаль мәгариф укытуы тәмамланды.

Буа районында биш һәм аннан да күбрәк балалар тәрбияләүче күп балалы гаиләләр һәм социаль ярдәм алучы инвалидларның йортларында автоном янгын кисәтү датчиклары урнаштырыла.

"Сәламәтлек Әлифбасы" программасы кысаларында Кукмара "Тылсым" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә социаль педагог Эльмира Гарафутдинова табиб-нарколог Рөстәм Сабирзянов белән берлектә Халыкара наркомания белән көрәш көне уңаеннан чара үткәрде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: