август, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Оешма һәм предприятиеләр хезмәткәрләренең ял көннәре хакында күпсанлы мөрәҗәгатенә җавап итеп Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы хәбәр итә.

Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова "Татарстан-24" телеканалында "Актуаль сөйләшү"  тапшыруының кунагы булачак.

Бүген, 24 августта  халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова Студентлар өчен белем бирү форумы кысаларында үткән икенче смена  эшендә катнашкаты.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Аксубай "Наз" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә "Шартлы янгын сүндерү һәм персоналны эвакуацияләү" дигән практик дәресләр үткәрелде.Чарада 23 учреждение хезмәткәре, 18 социаль-тернәкләндерү бүлегендә алып торучы кеше, шулай ук социаль яклау бүлегенең 5 хезмәткәре катнашты.

22-23 агустта Казан шәһәре Яңа Савин районы эш белән тәэмин итү үзәгендә  "Лента" ҖЧҖ  вәкилләре катнашында эш бирүче көннәре узды.

Эшсез һәм  яңа эшчәнлек эзләүче гражданнарга сату өлкәсендә 260 вакантлы эш урыннарына тәкъдим ителде. "Лента" гипермаркете агымдагы елның 30 октябрендә ачылырга тиеш дип планнаштырыла.

Яшел Үзән мәшгульлек үзәгендә эш эзләү дәверендә авырлыклар кичерүче затлар өчен махсуслаштырылган ярминкә үткәреде.

Питрәч муниципаль районы “Шатлык” социаль приюты тәрбиячесе Лейсән Галимҗанова Татарстан Республикасының XX гасырның 100 иң күренекле әһелләре популярлаштыруга багышланган – "Алардан башланды тарих" дигән темага әңъгәмә үткәрде.

Бу көннәрдә җәйге каникулларны Түбән Кама "Балкыш" социаль приюты тәрбияләнүчеләр актив үткәрәләр. Буш вакытта экскурсиягә шәһәр паркларына , ял итү һәм күңел ачу үзәеләренә бару мөмкинлеге дә каралган.

Балалар турында зур кайгыртучанлык күрсәтеп кенә без балаларны бәла-казадан саклап кала алабыз. Әлеге чара балаларда янгын куркынычсызлыгының гади кагыйдәләрен саклауга җаваплылык һәм ут чыганагына дөрес караш тәрбияли.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: