җомга

Лаеш мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгенең 15 тәрбияләнүчесе «Абилимпикс» чемпионаты компетенцияләрендә үз мөмкинлекләрен тикшерде. 2024 елда тернәкләндерү үзәге белгечләре профильле колледжлар педагоглары белән берлектә инвалид яшүсмерләрне 8 компетенциядә әзерләде.

Арча районының «Өмет чаткысы» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге тәрбияләнүчеләре «Абилимпикс» чемпионатының региональ этабында уңышлы чыгыш ясадылар.

16 майда Чистайта Инвалидлар һәм сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән затлар арасында һөнәри осталык буенча «Абилимпикс» милли чемпионаты кысаларында Мөмкинлекләр фестивале узды.

пәнҗешәмбе

«Абилимпикс» төбәк чемпионаты мәйданчыкларының берсе – Евгений Никифорович Королев исемендәге Түбән Кама политехник колледжы, анда 15 майда ярышларның ачык республика этабы узды. Ачылу тантанасында катнашучылар, студентлар, экспертлар һәм волонтерлар катнашты.

чәршәмбе

14 майда Арчада интеллектуаль һәм авыр күпсанлы үсеш бозылулары булган кешеләр өчен оештырылган Мөмкинлекләр фестивале узды.

Россиядә «Абилимпикс» хәрәкәте өчен юбилей елы Казан шәһәренең «Солнечный» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә катнашучылар өчен уңышлы булды.

сишәмбе

13 майда Казан дәүләт мәдәният институтында Инвалидлар һәм сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән кешеләр арасында һөнәри осталык буенча «Абилимпикс» милли чемпионатының республика этабы узды. Майданда алты компетенция буенча ярышлар узды.

13 майда Казан дәүләт мәдәният институты базасында Инвалидлар һәм сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән затлар арасында «Абилимпикс» милли һөнәри осталык чемпионатының «Башкару осталыгы – вокал» компетенциясе буенча республика этабы узды.

13 майда Инвалидлар һәм сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән затлар арасында һөнәри осталык буенча «Абилимпикс» милли чемпионаты кысаларында Казан сәүдә-икътисад техникумы базасында авыр һәм күп төрле үсеш бозулары, шул исәптән интеллектуаль бозулары булган затлар өчен Мөмкинлекләр фестивале узды.

җомга

Алабугада Мөмкинлекләр фестивале узды. Чара «Созвездие» мәдәни үсеш үзәге базасында узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: