«Чишмә» үзәге менталь инвалид гражданнарны социаль адаптацияләү белән шөгыльләнә

2024 елның 27 марты, чәршәмбе

Теләче районының «Чишмә» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә «Ярдәм кулы» программасын гамәлгә ашыру дәвам итә. Ул менталь инвалид гражданнарны укыту ялы клубына актив җәлеп итү юлы белән социаль адаптацияләүгә юнәлдерелгән. Уен бүлмәләрендә дәресләр аеруча популярлаша, анда социаль хезмәтләр алучылар үзләре эшчәнлек төрен сайлыйлар һәм кызыклы итеп вакыт үткәрәләр.

Бүген социаль педагог Ләйсән Хөсәенова көндезге тору төркемендә чираттагы дәрес үткәрде. Чарада дидактик җиһазлар кулландылар, бу менталь тайпылышлары булган кешеләрдә коммуникатив күнекмәләр формалаштыруга ярдәм итә һәм танып белү процесслары дәрәҗәсен киңәйтә. Белгеч катнашучыларны уңышлары өчен мактап торды, шуның белән аларда үз мөмкинлекләренә ышаныч арттырды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: