май, 2024 ел
чәршәмбе

Әлмәт районында «Опека» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлеге белгечләре алдында һәрвакыт балигъ булмаганнарга өйдә, җәмәгать урынында, табигатьтә куркынычсыз тәртип күнекмәләрен сеңдерү бурычы тора.

апрель, 2024 ел
җомга

18 апрельдә Минзәлә районындагы «Умырзая» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә социаль хезмәтләр алучыларны һәм учреждение хезмәткәрләрен эвакуацияләү белән янгын куркынычсызлыгы буенча планлы уку күнекмәсе узды.

апрель, 2024 ел
дүшәмбе

12 апрельдә Минзәлә районы халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә пилотсыз очу аппараты һөҗүме нәтиҗәсендә чыккан янгын вакытында җайлаштырылган гамәлләрне тәэмин итү буенча инструктаж һәм планлы объект күнегүләре үткәрелде.

пәнҗешәмбе

Ел саен Югары Ослан муниципаль районында өлкән яшьтәге гражданнарның социаль хезмәтләр күрсәтүгә мохтаҗлыгын ачыклау максатыннан 80 яшьтән өлкәнрәк ялгыз һәм ялгыз яшәүче гражданнарны өйләренә барып барлау үткәрелә. Шулай ук чаралар кысаларында социаль ярдәм чаралары күрсәтү, тернәкләндерүнең техник чаралары белән тәэмин итү, пенсия белән тәэмин итү мәсьәләләре хәл ителә.

җомга

Ел саен Балтач районында «Наз» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең өй бүлеге белгечләре 80 яшьтән өлкәнрәк ялгыз һәм ялгыз яшәүче гражданнарны өйләренә барып барлыйлар. Бу чара «Демография» милли проектының «Өлкән буын» федераль проектын гамәлгә ашыру кысаларында үткәрелә. Йортларга йөрүләр авыл җирлекләре, газ хезмәтләре вәкилләре һәм гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре белән берлектә үткәрелә.

пәнҗешәмбе

Янгын куркынычсызлыгы буенча белем һәм күнекмәләрне кечкенәдән үк тәрбияләргә кирәк, чөнки һәркемгә контрольсез ут стихиясе никадәр куркыныч, янгын күпме бәла китерә ала икәне билгеле.

чәршәмбе

Тукай районында 80 яшьтән өлкәнрәк ялгыз яшәүче гражданнарны ел саен барлау кысаларында бүген Теләнче-Тамак авыл җирлеге территориясендә чара үткәрелде. Эшче төркемгә «Шәфкать» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең социаль хезмәткәре һәм гадәттән тыш хәлләр министрлыгының территориаль органы вәкиле керде.

сишәмбе

Буа муниципаль районында 80 яшьтән өлкәнрәк ялгыз һәм ялгыз яшәүче гражданнарны карау үткәрелә. Моның өчен ведомствоара эшче төркем оештырылган, анда «Гармония» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге һәм гадәттән тыш хәлләр министрлыгының территориаль органы хезмәткәрләре керә.

җомга

Буа өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында янгын сүндерүчеләр белән берлектә планлы укыту-күнекмә эвакуациясе үткәрелде.

гыйнвар, 2024 ел
дүшәмбе

Янгын куркынычсызлыгы культурасын күтәрү максатыннан Әлмәт шәһәренең «Ветеран» инвалидларны тернәкләндерү үзәгендә «Бөтенроссия ирекле янгын сүндерү җәмгыяте» Гомумроссия иҗтимагый оешмасының Татарстан республика бүлекчәсе вәкиле Гөлизә Хәсәнова булды. Ул профилактик әңгәмә үткәрде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: