февраль, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Казан шәһәре Совет районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә узган вакантлы эш урыннары ярминкәсенә йомгак ясалды.

Кичә ТР хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы һәм Татарстан Республикасы Прокуратурасының видеоконференцэлемтә режимында уртак киңәшмәсе узды.

15 февраль – Әфганистанда батырларча вафат булып калганнарны искә алу көне. Бу көндә әлеге батырлар белән бергә хезмәт куйганнар барысы бергә җыелышып хәтер көне оештыралар. Үзләренең яшь булуларына карамастан, шушы куркыныч җирдә, кулларына мылтык тотып, соңгы көннәренә кадәр хезмәт куйганнары өчен хөрмәт белән искә алалар аларны...

Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы социаль хезмәт күрсәтү өлкәсендә Республика мәгълүмати-методик үзәге белән берлектә Алексеевск "Кайгырту" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында җыелыш уздырды.

Кичә Әлмәт халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә эшсез гражданнар, шул исәптән инвалидлар өчен вакантлы эш урыннары ярминкәсе узды.

ТР хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министр урынбасары Юлия Абдреева “Мөмкинлеге чикле баланы социаль мохиткә интеграцияләштерү” дип исемләнгән түгәрәк өстәлдә чыгыш ясады.

15 февраль көнне Питрәч “Шатлык” социаль приюты базасында муниципаль социаль-тернәкләндерү консилиумының утырышны узды.

Чара барышында Питрәч мунципаль районының авыр тормыш хәле булган 3 гаилә тикшерелде, яшүсмерләрне тәрбияләү эшчәнлеге буенча мәсьәлә күтәрелде, әти-әниләргә киңәшләр бирелде.

Кичә, 15 февраль көнне Алабуга "Яңа йорт" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приюты базасында чираттагы муниципаль социаль-тернәкләндерү консилиумының утырышы узды.

Кичә Бөгелмә халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә вакантлы эш урыннары ярминкәсе узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: