октябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Бүген ТР хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова Казан шәһәрендә гомер итүче ике 90 яшьлек юбилярларда кунакта булды.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

2017 нче елның 29нчы сентябрендә Азнакай шәһәре мәшгульлек үзәге белгечләре Өлкәннәр көненә багышланган районкүләм чарада – ярминкәдә  катнаштылар.

Инде иртәдән Алабуга өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында яшәүчеләр котлаулар һәм бүләкләр кабул итә.

Яшел Үзән "Гнездышко" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында мастер-класс узды.

"Көзге игелек атнасы – игелекле эшләр эстафетасы" акциясе кысаларында Баулы "Шәфкать" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге социаль педагоглары Д. Ф. Әхмәтова, Л. Р. Галимова мөмкинлекләре чикләнгән балалар тәрбияләүче гаиләләргә барды.

Лениногорск "Исток-Башлангыч" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгечләре өлкәннәр өчен чара оештырды.

"Көзге игелек атнасы" ел саен үткәрелә торган чаралар акциясе кысаларында Лениногорск "Исток-Башлангыч" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең өйдә социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсендә гражданнарга адреслы ярдәм күрсәтү механизмы эшли башлады.

25 сентябрьдә Менделеевск шәһәрендә "Көзге игелек атнасы – игелекле эшләр эстафетасы" старт алды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: