декабрь, 2017 ел
җомга

Яр Чаллы "Ышаныч" комплекслы үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе карамагындагылар курчак Театрында булдылар.

2017 елның декабрь башына Түбән Кама эш белән тәэмин итү үзәгендә 1 373 эшсез кеше исәптә тора.

Халыкара инвалидлар көне мөмкинлекләре чикләнгән кешеләр өчен генә түгел, җәмгыять өчен дә мәгънәле көннәрнең берсе булып тора. Ул тагын бер кат игътибарга һәм ярдәм күрсәтүгә мохтаҗ кешеләргә безнең гомуми җаваплылык турында искәртеп уза.

Яр Чаллы эш белән тәэмин итү үзәгендә эшсез гражданнар өчен ВИЧ-инфекциясенә түләүсез аноним тестлар язу узды.

"Тәтеш балкышы" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең өйдә социаль хезмәтләр күрсәтү бүлекчәсе белгечләре «Культура старости: диалог поколений» проектын гамәлгә кертә.

"PROFF-навигатор" проекты кысаларында "Шатлык" балалар бакчасында Зәй халыкны эш белән тәэмин итү үзәге профконсультанты чара үткәрде.

Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы тарафыннан хезмәтне саклау һәм куркынычсыз хезмәт шартларын булдыру максатыннан Чистайда хезмәтне саклау мәсьәләләре буенча Республика зона семинары узды.

Кичә Зәй халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә мәшгульлек хезмәте һәм "Шатлык" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге җитәкчеләренең очрашуы узды.

Кичә Лениногорск политехник көллиятендә эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре вакантлы эш урыннары ярминкәсе уздырды.

Әлмәт мәшгульлек үзәге эш урыннарын җиһазландыру өчен бүлеп бирелгән бюджет акчаларын максатчан куллануны тикшерү максаты белән "СМП-Нефтегаз" АҖенә барды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: