Зәйдә инвалид балаларның гаиләләрен озата бару эше дәвам итә

2024 елның 26 апреле, җомга

Зәй муниципаль районының «Шатлык» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлеге инвалид балаларны тәрбияләүче гаиләләргә ярдәм күрсәтү буенча системалы эшне дәвам итә.

Балалар һәм аларның әти-әниләре индивидуаль һәм төркемле дәресләрдә, балалар–ата-аналар, ата-аналар клуб очрашуларына йөриләр. Дәресләрдә, очрашуларда ТР Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Республика ресурс үзәге технологияләре базасыннан төрле программалар тормышка ашырыла.

2024 елда дәресләр БЦП булган башлангыч мәктәп яшендәге балалар өчен дәресләр программасы буенча изотерапия контекстында үткәрелә. Дәресләр циклы төрле изотерапияне үз эченә ала. Һәр дәрес 3-4 төрле өлештән тора, шул ук вакытта аларның берсе мәҗбүри – шигырьләр белән озата барылучы хәрәкәт күнегүләре.

Дәресләрдә, вак моториканы үстерү, төс һәм форманың сенсор эталоннарын үзләштерү, «өскә», «аска» төшенчәләрен ныгыту кебек төп бурычлар белән беррәттән, өстәмә мәсьәләләр дә хәл ителә: рәсем ясау эшчәнлеге дәресләренә эмоциональ-позитив карашны ныгыту, рәсем сәнгатенең төп төшенчәләре белән танышу һ. б.

Вакытында оештырылган, дөрес сайланган технологияләр белән үсеш киңлеге уңай нәтиҗәләргә китерә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: