декабрь, 2014 ел
дүшәмбе

Иртәгә Казанның халыкны эш белән тәэмин итү үзәге  белгечләре  Химиклар исемендәге мәдәният сараенда  инвалидлар декадасы уңаеннан чираттагы вакантлы эш урыннары ярминкәсен уздырачак.

Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы Twitter социаль челтәрендә үзенең аккаунтын булдырды.

Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы Татарстан предприятиеләрендә   булган бәхетсезлек очраклары турында мәгълүматны публикацияләүне дәвам итә.  ТР Дәүләт Хезмәт инспекциясенә 1 нче декабрьдән 5 нче дәкабрьгә чаклы килгән оператив мәгълүматка караганда, 1 авыр, 5 үлем белән тәмамланган һәм 3 төркемле бәхетсезлек очрагы теркәлгән.

Шушы көннәрдә Тукай районы "Шәфкать" үзәге белгечләре билгесез солдат көненә багышланган мәгълүмати чара уздырганнар.  Биредә төрле категориягә караучы гаиләләрдән балигъ булмаганнар катнашкан.
Шушы көннәрдә Минзәләнең "Тургай"  балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләр   "Варенье" Бөтенрусия балалар иҗаты фестивалендә катнашканнар.
Казанда "Ел доброволецы-2014" дигән конкурска йомгак ясаганнар. Җиңүчеләрне тәбрикләү тантанасы  быел бишенче тапкыр узган. Бу дата белән волонтерларны Дәүләт Советы депутаты А.Исаев, ТР Департаментының  милли сәясәтне тормышка ашыру  буенча идарәсе башлыгы урынбасары Е.Ефимов, "Спорт проектлары башкарма дирекциясе" җәмгыяте генераль директоры урынбасары А.Карпов һәм "ТР добровольчествоны үстерү үзәге" директоры А.Синеглазова котлаган.
Яр Чаллының "Солнышко" тернәкләндерү үзәге белгечләре "Спорт хәрәкәте" инвалидларның төбәк иҗтимагый оешмасы  активистлары белән бергә  "Спорт рекордларына, алга!" дигән төбәк спартакиадасы уздырганнар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: