сентябрь, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Югары Осланның "Островок надежды"  гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге белгечләре "Баш очында тыныч күк йөзе" дип исемләнгән рәсем конкурсы оештырды.

Арчаның мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә Бердәмлек һәм террорга каршы көрәш көненә багышлап төрле чаралар үткәрелде.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, чит илләр хезмәткәрләрен җәлеп итү буенча Республика ведомствоара комиссиясе эшчәнлеге барышында республика предприятиеләре хезмәт хакы бурычларын кайтара башлады.

Терроризмга каршы көрәштә бердәмлек көне кысаларында Алексеевскның "Кайгырту" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында  тәрбияләнүчеләр янына кунакка сукыр ивалид бала, баянчы Михаил Скалов килде.

Бүген Сарманның "Шәфкать" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә терроризмга каршы көрәштә бердәмлек көненә багышланган чара узды.

Казанның "Здравушка" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге психологы Алинә Рәхмәтуллина “Ничек теракт корбаны булмаска” дип исемләнгән тренинг-дәрес үткәрде.

Терроризмга каршы көрәш көненә багышланган чаралар кысаларында, Арча районының «Исток надежды» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшьүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә тәрбияләнүчеләр җиңү паркы территориясендә “Халык уеннары” дип исемләнгән спорт һәм күңел ачу чарасында катнашты.

Бөгелмәнең "Возрождение" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшьүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә Бөгелмә муниципаль районы гадәттән тыш хәлләр министрлыгы әйдәп баручы белгече Сергей Шаламов булып китте.

Традиция буенча, җәй айларында Яр Чаллының халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре ЗАО «САУЛЫК» һәм «РАДУГА» сәламәтләндерү лагерьларындә ял итүче яшьүсмерләргә мавыктыргыч лекцияләр үткәрә.

Бүген Бөгелмәнең халыкны эш белән тәэмин итү үзәге директоры вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Наталья Казанова 4нче санлы мәктәпнең Белем көненә багышланган тантаналы чарасында катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: