июнь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Эшсез һәм мәшгуль булмаган гражданнарга эшкә урнашырга ярдәм итүче чараларны оештыру һәм шуңа кагылышлы мәгълүмати хезмәтләрне тормышка ашыру йөзеннән 2017 елның 8 июнендә Яр Чаллы эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре буш эш урыннары ярминкәсе үткәрде.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Бүген без хаклы рәвештә гуманизм һәм кешелеклек принциплары хакына үзен игелекле эшкә багышлаган профессионалларны хөрмәтлибез. Җәмгыятьнең социаль үсеше, гражданнарның тормыш сыйфаты һәм аларның иртәгәсе көнгә ышанычы нәкъ менә социаль хезмәткәрләргә бәйле.

Сез үз гомерегезне изге һәм мәрхәмәтле эшкә багышладыгыз – мораль һәм матди яктан мохтаҗларга ярдәм кулы сузасыз. Социаль яклау органнарының игътибары өлкән кешеләр, имин булмаган гаиләләрдән балалар, ятимнәр, инвалидлар, катлаулы тормыш хәлендә калган кешеләргә бирелә.

Шушы көннәрдә психоневрологик интернатлар командасы арасында мини-футбол буенча Республика турниры старт алды. 7 июньдә ярышлар ике территориаль зоналарда – Кама Аръягы һәм Идел буенда узды.

Экологик акция кысаларында Минзәлә халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге белгечләре Ленин исемендәге паркны җыештыру буенча экологик десант үткәрде.

Яр Чаллы «Изгелек»  инвалидларны  тернәкләндерү үзәгендә Социаль хезмәткәр көненә багышланган бәйрәм чарасы узды.

"Маркетинговый визит" циклы кысаларында Зәй халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре "Татнефтедор" ҖЧҖ Зәй автомобиль юллары идарәсендә булды.

7 июнь көнне Балтач мәдәният үзәгендә «Наз» халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең социаль хезмәткәрләре өчен һөнәри бәйге оештырылды.

Бүген Биектау "Өмет" халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә Социаль хезмәткәр көненә багышланган тантаналы чара узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: