май, 2017 ел
сишәмбе

Иртәгә, 24 майда Менделеевск халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре 4 нче номерлы гомумбелем бирү мәктәбендә вакантлы эш урыннары ярминкәсе үткәрәчәк.

Бүген, 23 майда Сарман халыкны эш белән тәэмин итү үзәгенең Мобиль офисы Ләшәү-Тамак гомуми белем мәктәбендә чираттагы һөнәри юнәлеш бирүче чара үткәрде.

“Буыннан буынга” акциясе кысаларында Югары Ослан өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында Югары Ослан Дәүләт инспекциясе милиция лейтенанты Надежда Аксенова булды.

Арча “Өмет чаткысы” балалар тернәкләндерү үзәгендә “Татарстан Республикасы барлыкка килүнең 100 еллыгы” циклыннан пионерлар  көненә багышланган  чара-дәрес  үткәрелде.

«Барыбыз бергә булдырабыз» Республика проекытын тормышка ашыру кысаларында, «Үзем эшли алам, үзем булдырам» һөнәри юнәлеш бирү юнәлешендэ Питрәч «Шатлык» приютында тәрбияләнүчеләр тәрбиячеләре Апакимова Р.Х. белән бергәләп гаилә белән ял итү өчен приют территориясендә “Балалар паркны” барлыкка китерә башлады.

Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге белгечләре мөмкинлекләре чикле балалар тәрбияләүче гаиләләр өчен "Гаилә альбомы" бәйрәм чарасы оештырды.

Яр Чаллы “Кояшкай” мөмкинлекләре чикләнгән балаларны һәм яшүсмерләрне тернәкләндерү үзәге Дәүләт автономияле социаль хезмәт күрсәтү учреждениясенең тәрбиячеләре балаларнын иҗатын үстерүгә зур игътибар бирә.

Социаль хезмәт күрсәтү өлкәсендә Республика мәгълүмати-методик үзәге психологы Ангелина Гармонова МузТерапевт Халыкара фестиваль-конферен доклад белән чыгыш ясады.

Питрәч “Шатлык” балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләрне мөстәкыйль тормышка әзерләүгә юнәлгән эшләр алып барыла.

Яр Чаллы "Ышаныч" халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге белгечләре "түгәрәк өстәл" утырышында катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: