декабрь, 2016 ел
дүшәмбе

Инвалидлар декадасы уңаеннан, 5 декабрь көннне Саба районы «Балкыш» халыкка социаль хезмәт күрсәтү узәгенең социаль тернәкләндерү бүлекчәсе масса күләм чаралар оештыру белгече Алия Вәлиева тарафыннан “Яшьлек” спорт узәге белгечләре белән берлектә «Хәрәкәттә бәрәкать» исеме астында, күңел ачу, ял кичәсе үткәрелде.

Инвалидлар декадасы уңаеннан Россия Федерациясе Федераль җыелышы Дәүләт Думасы депутаты Айрат Хайруллин мөмкинлекләре чикләнгән Чирмешәнлеләргә тәм-томнар белән бүләкләр әзерләде.

Инвалидлар декадасы уңаеннан, 3 декабрь көннне Саба районы «Балкыш» халыкка социаль хезмәт күрсәтү узәгенең социаль тернәкләндерү бүлекчәсе масса күләм чаралар оештыру белгече Алия Вәлиева чираттагы чара үткәрде.

Тукай "Шәфкать" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге белгечләре Нижнесуыксинский гомуми белем бирү мәктәбендә күңел ачу чарасы үткәрде. Биредә 18 балигъ булмаган бала катнашты.

Инвалидлар Декадасы кысаларында Чистай "Юлдаш" өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында яшь шагыйрә Анна Макарова белән иҗади очрашу узды.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Инвалидлар Декадасы кысаларында Тукай "Шәфкать" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгечләре түгәрәк өстәл утырышы үткәрде.

Яр Чаллы шәһәре “Кояшкай” мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм яшүсмерләрне тернәкләндерү үзәге Дәүләт автономияле социаль хезмәт күрсәтү учреждениясендә Инвалидлар декадасы кысасында “Әкияти ил, кайда син, кайда син...?” дигән күргәзмә оештырылды.

Бөтендөнья мөмкинлекләре чикләнгә кешеләр  көне уңаеннан “Шатлык” приюты белгече балаларга “Мин дә синең кебек үк”дигән  презентация күрсәтте.

Шушы көннәрдә Лаеш "Алтын көз" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге базасында түгәрәк өстәл утырышы узды. Чарага "Бөтенроссия инвалидлар җәмгыяте" оешмасы әгъзалары чакырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: